نذر نان مهربانی

نذر کردن یکی از کارهایی است که در قالب های مختلف توسط افرادی که حاجت دارند انجام می شود. هرکس بر طبق عادتهایی که از گذشته داشته، یا شنیده هایی از روایات معتبر علاقه به نذر دارد.

یکی از نذوراتی که از قدیم الایام در میان ایرانی ها رواج داشته و در احادیث هم به آن اشاره زیادی شده است، نذر غذا و خوراکی است. نان یکی از انواع طعامی است که حرمت زیادی دارد و نذر نان نه تنها در میان ایرانی ها، بلکه در بین کشورهایی مانند ترکیه هم بسیار مرسوم است و با انجام آن، افراد هم به برآورده شدن حاجاتشان کمک می کنند و همچنین با رساندن رزق به افراد بی بضاعت، چرخه شادی و عشق را به جریان می اندازند.

نذر نان چیست؟

نذر نان چیست؟

از آنجایی که در دین ما توجه زیادی به اصول اولیه زندگی و امنیت داشتن درمورد سه بخش اساسی زندگی مانند خوراک، پوشاک و مسکن وجود دارد، تاکید زیادی بر روی روزی و طعام شده است. احتمالا برای شما هم پیش آمده است؛ بعضی اوقات که در صف نانوایی هستید، شاطر اعلام می کند که نان صلواتی است. این موضوع یا به خاطر نذر نان است و یا به خاطر خیرات. نذر نان یکی از معروف ترین و قدیمی ترین نذورات در بین ایرانی هاست و افراد بسیاری معتقدند نان و برکت خداوند اگر به دست گرسنه ای برسد و از ته دل برای شما دعا کند، حتما حاجتتان برآورده خواهد شد.

نذر نان برای حاجت

هر حاجتی که در دلتان دارید، به سراغ نذر نان بروید. نانوایی ها با این رسم آشنا هستند. اگر هم می خواهید با خیالی آسوده و بدون دغدغه رفت و آمد و هماهنگی این نذر را انجام بدهید، ما در خیریه باب النجات حضرت علی اصغر این کار را برایتان انجام خواهیم داد (که در انتهای مطلب مشخصات دقیق آن را درج می نماییم). بدین صورت می توانید برای پرداخت نذر نان به صورت مستقیم از طریق این خیریه اقدام نمایید و نان نذری خود را از این روش به دست نیازمندان واقعی در مناطق محروم برسانید.

کمک کردن به دیگران با نذر نان

سوالی که ممکن است در ذهن بوجود بیاید این است که قیمت نان آنقدرها بالا نیست که بتواند دردی از کسی دوا کند. آیا واقعا با این نذر به کسی می شود کمک کرد؟

باید این را به شما بگوییم که افراد زیادی در سراسر کشورمان هستند که خانواده های پرجمعیت دارند و روزانه با همان نان و پنیر هم نمی توانند خودشان را سیر کنند و به معنای واقعی کلمه به نان شب خود نیز نیازمند هستند. برای این افراد حتی خرید نان هم گاهی اوقات دشوار می شود و خانواده و علی الخصوص کودکان، سر گرسنه به بالین می گذارند.

 با نذر نان می توانید به دیگران کمک کنید، بدون اینکه غرورشان خدشه دار شود و کسی متوجه گردد، بشود رزقی برای آن روزشان داشته باشند. پس نذر نان یکی از کارهای مهمی است که در زمینه ی کمک کردن به دیگران می توانید انجام دهید.

نذر نان با طعم مهربانی

بیایید از زاویه ای دیگر به قضیه نگاه کنیم. شما وقتی می خواهید به کسی کمک کنید شاید مشکلاتی بر سر راهتان وجود داشته باشد:

نیازمند واقعی را نشناسید

برایتان سخت باشد که هر روز به تعدادی از افراد کمک کنید

شاید آن افراد دوست نداشته باشند شناسایی شوند

مشغله های روزانه تان زیاد باشد و نتوانید زمانتان را به کمک کردن اختصاص دهید و به دنبال یک راه حل ساده برای نذر و کمک کردن باشید

حال چه باید کرد؟

اینجاست که نان صلواتی و نذر خیرات نان به کمک شما می آید. به راحتی می توانید به یک نانوایی بروید و به میزان هزینه ای که می خواهید پرداخت کنید، نذر نان نمایید. یک راه ساده تر هم هست و آن این است که در سایت نذر آنلاین مانند خیریه باب النجات حضرت علی اصغر بروید و هزینه نذرتان را آنجا به راحتی پرداخت کنید. این موضوع از آن جهت است که مبلغ اصلا مهم نبوده و حتی شما اگر به اندازه ی یک نان هم بخواهید کمک کنید می توانید به صورت ناشناس آن مبلغ را پرداخت کرده و نذر زیبای نان برای نیازمندان را انجام دهید و در این کار خیر سهیم باشید.

چگونه در طرح نذر نان شرکت کنیم؟

برای خیرات نان به ساده ترین روش می توانید عمل کنید. به جای اینکه بخواهید در محله هایی که می دانید افراد توانایی خریدشان بالاست و اصطلاحا دستشان به دهنشان می رسد خیرات کنید که توزیع نان انجام شود، بهتر است این هزینه را برای مناطق محروم در نظر بگیرید که طرح خیرات نان به نحوی اجرا گردد که به نیازمندان واقعی نان برسانید.

به کمک خیریه باب النجات حضرت علی اصغر، در سال 1402 به مدد خیرین محترم این طرح در بیش از 400 نانوایی اجرا شد و این کار که نیازمند یک همت دسته جمعی بود، توسط خیرین عزیز از سرتاسر ایران انجام پذیرفت و رزقی مانند نان به دست محرومان رسید.

شما هم می توانید از جمله افرادی باشید که در طرح نذر نان شرکت نموده و در این کار خیر سهیم باشید. خیالتان راحت باشد که نذورات خیرین در این مجموعه با دقت تمام انجام شده و تمام این نذرها به دست صاحبان واقعی شان خواهد رسید.

“سهمی از مهربانی”

مفتخریم که به واسطه نانوایان و دستهای بخشنده ی شما مهربانان، نان را رایگان بر سر سفره ی نیازمندان قرار دهیم.

تلاش ما بر این است که علاوه بر توزیع نان در استان تهران و شهرهای حاشیه ای و محروم، بتوانیم در چندین مرحله اجرایی با شناسایی مناطق بسیار محروم در شهرستان‌های سرزمینمان، نان را بصورت رایگان در اختیار عزتمندان و خانواده ها قرار دهیم.  اولین روستای منتخب از این طرح، روستای مجتمع امام از استان هرمزگان شهرستان میناب بخش توکهور هشتبندی است.

برای پرداخت جهت مشارکت در طرح نذر نان به روشهای زیر می توانید اقدام کنید:

۱- برای پرداخت نذر نان با شماره کارت های اعلام شده واریز و اطلاع رسانی نمایید.

۲- از طریق درگاه‌های پرداختی ussd

۳- مراجعه حضوری همکاران در محل

۴-پرداخت آنلاین از سایت

بانک مسکن : ۶۲۸۰۲۳۱۴۷۷۱۷۸۴۲۹

بانک سپه : ۵۸۹۲۱۰۷۰۴۴۳۵۲۸۰۸

بانک ملی :۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۴۳۲۱۱۳

فرم ورود خیریه حضرت علی اصغر (ع)

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

کاربر جدید هستید؟